Správná obuv pro zdravější pohyb

Potíže s pohybem patří mezi nejnepříjemnější zdravotní komplikace a omezují nás v řadě běžných denních činností i v oblíbených volnočasových aktivitách. Předcházení těmto potížím začíná u správné péče o nohy. A není nic lepšího, co pro svá chodidla můžete udělat, než obout je do kvalitních bot správného tvaru a velikosti.

Starejte se o své nohy

Nejpřirozenější chůze je bez bot, málokomu by se však chtělo vyrazit do špinavých ulic jen tak naboso. Nastupuje tedy bota, jejímž úkolem je chránit nohu před nepříznivými vlivy okolí a umožnit vám pohodlnou chůzi bez oděrek, zranění či otlačenin.

Náš tip: Zdravotní obuv určená pro zdravotnický personál – zdravotní sestřičky a lékaře, musí být pružná, prodyšná, měla by mít také protiskluzovou podrážku. Široký výběr zdravotnické obuvi, ale i zdravotní oblečení a chirurgické nástroje najdete na www.inifinitemedstyle.cz.

V botách trávíme většinu dne a vybereme-li si nepadnoucí či nekvalitní model, dlouhodobě tím trpí celé naše tělo – od kloubů přes svaly dolních končetin až po záda. Na první pohled to možná může znít zvláštně, všechny svaly v těle však tvoří součást jednoho systému a jsou navzájem propojené. A začne-li bolet jeden, je velká pravděpodobnost, že se problém rozšíří i do okolí.

Ne jen módní doplněk

Řada lidí zapomíná, že u bot není tím nejdůležitějším vzhled, ale to, zda vám na noze padnou, netlačí či neodírají. Klíčová je i správná velikost – zabráníte tím deformaci prstů na noze, puchýřům a otlačeninám.

Své nohy si hýčkejte. Nesou vás celým životem, často po značně obtížných cestách, a pro správné fungování potřebují odpovídající péči. Zanedbáte-li je, následky si můžete nést i celý život. Ovšem jestliže je obujete do kvalitních, pohodlných bot, ponesou vás ještě mnoho kilometrů.

Zdravotní obuv: Santé

Při výběru správné obuvi vsaďte na prověřenou kvalitu. Santé: zdravotní obuv působí na českém trhu již od roku 1997. Jedná se o certifikovaný český produkt, který se díky mnohaletých zkušenostem a touze vyrábět pouze tu nejlepší obuv může pochlubit vysokou jakostí a stovkami spokojených zákazníků. Udělejte první krok ke zdravé chůzi a pořiďte si kvalitní obuv Santé i vy!