Proč jsou chlapi v kuchyni lepší než ženy?

Jednoho krásného dne jste se vzbudili a řekli si, že se naučíte vařit? Směle do toho! Ženy tvrdí, že muži vaří lépe než ony a nezbývá, než jim dát za pravdu. Skutečně nám to jde s vařečkou lépe než něžnému pohlaví, a to jednoduše proto, že disponujeme několika veledůležitými vlastnostmi.

Pokud jste doposud vařili maximálně vodu na čaj nebo míchaná vajíčka, nic si z toho nedělejte. Zkrátka jste zatím neměli vhodnou příležitost, abyste se za plotnou projevili. Brzy si vše osvojíte a rozeznáte od sebe tlakové hrnce a hrnce na indukci. Nebo snad máte o svém přirozeném talentu pochybnosti? Pak si vzpomeňte na všechny ty pořady o vaření. Vyjmenujte jeden, kde je ústřední postavou kuchařka – žena. Pár jich bude, ale většinou je šéfkuchařem muž. Aneb kdo by neznal kluky v akci, Pohlreicha, Jamieho Olivera nebo Marcela Ihnačáka…

Muž je za plotnou odvážnější

Ženy tvrdí, že silnou stránkou mužů je odvaha. Zatímco ony kuchtí spíše klasiku a nechtějí experimentovat, v žilách kuchařů proudí testosteron. Nebojíme se toho a vyhledáváme výzvy v podobě neobvyklých specialit. A právě to je první důvod, proč jsme lepší. Často zkoušíme nové suroviny, koření a variace. Jdeme do vaření po hlavě a většinou nám to vychází.

extramuz-cz_tescoma_cz_01Jo, pořádný steak, to je naše!

Muž nešetří na ingrediencích

Správná hospodyňka smýšlí ekonomicky, což je samozřejmě v pořádku, nicméně v souvislosti s vařením to může být na škodu. My na surovinách a přísadách nešetříme. Co na tom, že jídlo vyjde na dvojnásobek ceny v restauraci. Hlavní je, že skvěle chutná!

extramuz-cz_tescoma_cz_02S dobrým jídlem si umíme vyhrát!

Muž se zabývá jen podstatnými věcmi

V kuchyni se nám daří především proto, že soustředíme všechny své síly na výsledek. Nedíváme se kolem sebe a neřešíme pitomosti. A když zrovna nevíme, jaké kuchyňské potřeby použít, vygooglujeme si to. Hlavně žádný stres!

Jak zní resumé? Kdyby ženy neměly strach, méně šetřily a zaměřily se pouze na chuť, pravděpodobně by vařily stejně dobře jako my. Ale byly by to pak ještě ženy…?