Pánové, staráte se dobře o svou pleť?

Doby, kdy zvýšená péče o svůj vzhled byla doménou hlavně žen, je dávno pryč. Zapomeňte na metrosexuály s vlasovým tužidlem vždy po ruce a cestovní manikúrou v příruční tašce.

crown-sathees / Pixabay

I když máte doma skutečného muže, nejspíš Vás nepřekvapí, že svému zevnějšku věnuje větší pozornost než bylo běžné ještě před pár lety. Ví ale, jaké přípravky v péči o svou pleť volit a co dnešní kosmetický trh pánům nabízí?

Základní hygiena

Netřeba zmiňovat, že každodenní sprcha nebo koupel je v dnešní době nejen nutností, ale spíš samozřejmostí. Stejně by to mělo být i s péčí o vlasy – ty by měly být za každých okolností čisté a upravené – ať už se jedná o běžné učesání nebo náročnější styling pomocí vlasových pomád a tužidel. Nezbytností by mělo být také použití deodorantu, který nejenže zabrání pocení, ale samozřejmě také osvěží pokožku a dodá svěží vůni.

Pánové si můžou vybrat z varianty ve spreje, která je nejoblíbenější, roll – onu nebo tuhého deodorantu, přičemž spousta mužů při použití deodorantu již dále toaletní vodu nepoužívá. Na trhu je celá paleta nejrůznějších značek, mezi nejoblíbenější však patří Rexona, Adidas, Old Spice nebo Dove Men+Care, která je šetrná k citlivé pokožce, nedráždí ji a nezpůsobuje alergické reakce.

Důkladná a pravidelná péče o zuby a dutinu ústní by měla být taktéž standardem. Použití vhodně zvolené zubní pasty a ústní vody Vám zajistí zdravé zuby a dásně a zářivý úsměv, kterým okouzlíte své okolí. Základní zubní hygiena by však měla být doplněna také o použití mezizubních kartáčků nebo zubní nitě.

Fousáči jsou v módě

V poslední době se rozmohl trend fousáčů – mužů, kteří si vášnivě pěstují knír nebo plnovous. I o tuto chloubu se však musí pečlivě starat, aby byla dokonalá a upravená. Základem je pravidelné zastřihování a mytí šamponem, pokud se jedná o plnovous. A pokud tomuto stylu neholduje, měl by pamatovat na časté holení, které udržuje tvář v upraveném a čistém vzhledu a podporuje mladistvý a důvěryhodný dojem.

S vousy však může experimentovat a vyzkoušet strniště, bradku nebo třeba knír. V drogeriích je k dostání nespočet výrobků od pěn a gelů na holení, přes balzámy až po vody po holení, které jsou vhodné i pro citlivou pleť, která vzniká právě častým holením a podrážděním pokožky obličeje. Základem je však kvalitní holící strojek.

Péče o pleť

Teď se však dostáváme k péči o pokožku obličejePánové mají tu výhodu, že je jejich pokožka silnější a tudíž odolnější vůči vzniku vrásek. Nic na tom však nemění fakt, že žijeme v době, kdy nás silně ovlivňují vnější vlivy jako je znečištěné prostředí, smog, sluneční záření, stres nebo nevhodná strava.

Pravidelná péče o pokožku obličeje by měla být tedy rituálem každého muže. Čistící gel nebo jemný peeling odstraní odumřené kožní buňky, vyčistí a zmatní pleť, redukuje nedokonalosti pleti a předchází jejich další tvorbě. V případě mastné pleti, která je u mužů velmi častá, není od věci použití čistící pleťové masky alespoň jednou týdně, uvolní ucpané póry a ozdraví pokožku.

V dnešní době již nejde o zženštilost, a to se týká i pleťového krému. Ten pokožku vyživí, zvláční, zabraňuje tvorbě dalšího mazu a zároveň i vrásek. V drogerii můžete narazit i na osvěžující oční krém nebo gel pro muže, který odstraní oteklé váčky a kruhy pod očima a zklidní unavené oči zejména po dlouhém pracovním dni u počítače.

Něco navíc

Stále více mužů využívá služeb kosmetiček nebo manikérek, i když základní úpravu nehtů zvládne každý doma. Standardem by měly být krátce střižené, upravené a vždy čisté nehty, které upoutají pozornost, protože nehty jsou jedním z míst, na které se lidé při kontaktu s druhou osobou nejvíce zaměřují. Zejména v chladném období by pánové neměli zapomínat na použití ochranného krému na ruce, který pokožku vyživí, hydratuje a zklidní a zabrání tak jejímu vysušování, popřípadě tvorbě záděr.

V zimě, ale i v létě se potom hodí mít u sebe zvláčňující balzám na rty, který pánové využijí u moře, na horách, ale i ve městě.