Nejlepší outdoor výbavou vás vybaví myslivecké potřeby

Napadlo vás někdy, že právě moderní značkové myslivecké oblečení vás vybaví nejlépe pro pobyt v přírodě? Ne, nemluvím o tom, ve kterém u rodičů na chalupě vídáte místní myslivce v důchodovém věku na mysliveckém bálu. Myslivecké oblečení a lovecké potřeby jsou dnes přizpůsobeny požadavkům nás, dobrodruhů, užít si co nejvíce z přírody, a to i bez toho, abychom si potřebovali vystřelit.

Myslivecké potřeby nejsou jen pro myslivce

Přiznám se, jsem vegetarián z přesvědčení. Už 10 let. Přesto, nebo právě proto, pro mě nejsou prodejny mysliveckých potřeb zapovězeny. Tedy zejména ty s moderním luxusním vybavením. Do přírody vás sice vybaví různé outdoor a sportovní prodejny, ale nikdy ne tak dobře, jako právě prodejna mysliveckých potřeb. Mnohé možná šokují drahé lovecké bundy, kalhoty či vesty. Jde ale o propracované funkční oděvy pro dobrodruhy, muže i ženy, kteří se vydávají do divoké přírody překonat sebe sama a poznat divočinu, která rychle mizí.

Nejlepší funkční oděvy nabízí potřeby pro lovce

Nemusíte se ale vypravovat na Aljašku, na Ural, na Island, ani do ještě extrémnějších podmínek. Funkční lovecké oděvy využijete i v naší přírodě. Hodí se pro krátké i delší výpravy, dokonce v sortimentu najdete i kousky vhodné pro nejmladší členy své výpravy – pro své děti. Naše dítě ve svém sice o něco dražším kompletu zvládlo prochodit Tatry, Alpy, Bavorsko i ustát špatné počasí v lesní školce. Rozhodně se investice vyplatila.

Na čem se ještě nevyplatí šetřit, to jsou vhodné outdoorové boty

V outdoor prodejnách najdete kousky kvalitní, i ty nevalné kvality. Osobně mne ale překvapilo, že kterékoliv lovecké boty z mysliveckých potřeb splnily mé očekávání. Uvědomil jsem si, že jsem do té doby vlastně nevěděl, co vlastně hledám. S loveckými botami kupuji to nejlepší – podrážku Vibram a kvalitní nepromokavý membránový svršek Gore-tex. 

TIP: Lákají vás noční toulky přírodou? Kromě teplého moderního loveckého oblečení do nepohody vás lovecké potřeby vybaví i loveckou termovizní optikou vhodnou k pozorování zvěře. Mám ji odzkoušenou. Vidíte s ní nejen ve tmě, ale i v mlze a v dešti. Je schopna pořídit fotky, které pak lze chytrým telefonem přeposlat. Stejně tak pořízené video.