Na kole na hory? Šlápněte do toho s kvalitním cyklistickým oblečením.


Proč je vlastně cyklistika tak oblíbená? Propojuje aktivní aerobní pohyb na čerstvém vzduchu s možností volně cestovat v krajině a poznávat nová místa. Zvláště horská cykloturistika zažívá svůj boom.

Na kole můžete absolvovat pohodový víkendový výlet i na cestu kolem světa. Stačí vybrat si správně kolo, cyklistické triko, cyklistické šortky a další výbavu. Proč se tedy nevydat do Krkonoš, do Tater nebo třeba na alpské hřebeny?

Ach ty kopce!

Jak zvládnout stoupání? Není od věci inspirovat se těmi, kteří už v nohách nějaké ty stovky kilometrů mají. Doporučují vyhnout se tzv. červené zóně – bodu, kdy tepová frekvence stoupá k nejvyšším hodnotám.

I bez speciální technologie to prý poznáte tak, že jste schopni říct mezi nádechy aspoň dvě slova. Pokud ne, zpomalte nebo si dejte pauzu.

Také se vyplatí přehodit řetěz na menší kotouč ještě před kopcem, zvláště pokud očekáváte dlouhé stoupání a nevydat se do srázu ani hned po obědě ani nalačno. Při tom všem vás také podpoří kvalitní cyklistické oblečení.

Natáhněte stylové a funkční cyklistické triko

Nejen do hor se bude hodit rychleschnoucího cyklistické triko z elastického materiálu s perforacemi podporujícími prodyšnost. Pánská i dámská trika na e-shopu 4F se nabízí ve variantách se zipem nebo bez něj a poskytují dokonalou volnost pohybu díky raglánovým rukávům.

Prodloužená délka zadního dílu vám zaručí, že se triko za žádných okolností nevyhrnuje. A jako všechny kusy cyklistické výbavy je opatřeno bezpečnostními reflexními prvky.

Cyklistické šortky pro všechny sportovce

K funkčnímu cyklistickému triku neodmyslitelně patří kraťasy. Značka 4F nabízí varianty pro dámy i pány a všechny modely jsou vytvořeny pro maximální pohodlí a účelnost.

Nepochybně oceníte všitou gelovou vložku a další funkční detaily. Díky nim se budete moci kochat přírodou a nemyslet na to, kde se vám co shrnuje – to zaručí široký pás šortek opatřený silikonovými prvky.

Tato “vychytávka” se týká klasického střihu, můžete ovšem vyzkoušet také extravagantnější typ cyklistických šortek se šlemi.

Nasedněte na dvoukolového oře v plné parádě

Sportovní značka 4F vás na kolo obleče od hlavy k patě, a to jak pro jízdu v teplých dnech, tak pro cesty v náročnějších a chladnějších podmínkách. Při výrobě se používá elastická tkanina s unikátní

4FDry technologií odvádějící vlhkost a švy s elastickými nitěmi, které zamezující nepříjemné odírání kůže při vytrvalém pohybu. A i když třeba toužíte jednoho dne navléknout žlutý dres, můžete v e-shopu 4F prozatím vybírat ze škály všemožných barev a designů.