Budík, který nemá každý

Každý z nás se ráno budí budíkem, který je většinou v podobě mobilu. Avšak mít mobil jako budík je opravdu nuda, zejména když existuje tolik zajímavých variant. Mobil si nechejte pro komunikaci a na buzení používejte originální budíky.

domeckopol / Pixabay

Ranní zprávy

Takovým klasickým, ale velice dobrým budíkem jsou ranní zprávy. Stačí si zakoupit budík s rádiem, kde si jednoduše můžete nastavit, že vás ráno bude budit právě rádio. A pak už záleží jen na tom, v kolik hodin vstáváte, buďto natrefíte na nějakou z ranní muziky, což může trochu připomínat nudné buzení mobilem, ale pokud vstáváte v celou hodinu, tak si hned po ránu můžete vyslechnout, co se děje ve světě. Budit se s rádiem má své výhody, protože ráno vám řeknou spoustu informací, například jaké bude počasí, a tak se můžete podle toho obléct.

Pozor světlo znamená, že musíte vstávat

Jedním z originálních budíků je takový, který vás bude probouzet pomocí světla. Jedná se o velice zajímavé a moderní provedení, které je založeno na jednoduchém principu. Na nočním stolku budete mít postavený budík, který se ve stanovenou hodinu začne pomaličku rozsvěcovat, dokud vás neprobudí úplně světlo. Začne to jemným světlem a končí to prosvětlením celého pokoje. Pro někoho to sice nemusí být úplně efektivní, avšak je to originální způsob buzení. A pokud se vám to bude zdát málo efektivní, tak si můžete ke světlu přidat i vkusnou hudbu, záleží na tom, jaký budík si koupíte, protože existují takové, které umí vytvářet podobné kombinace.

Probuzení s vůní kávy

Velice atraktivní je pohrávat si s myšlenkou, že se probudíte vůní kávy. A opravdu to lze a ani k tomu nepotřebujete mít vedle sebe vysněnou osobu, ale jen dobrý budík. Jedná se o opravdový unikát, protože přístroj, který vám v danou dobu po ránu uvaří kávu sám od sebe, se jen tak nevidí. Samozřejmě, že mít budík, který vám uvaří kávu je luxus, o čemž svědčí i jeho cena. Je těžké říct, zda je cena přijatelná či vysoká, protože tento přístroj nelze jen tak s něčím srovnávat, ale je spoustu lidí, kteří dají přednost klasickému buzení mobilem, před přepychem teplé kávy, právě kvůli financím. Navíc je zde další nevýhoda a tou je, že přístroj nemyslí na ty, co mají rádi kávu s cukrem či mlékem, takže pokud se chcete budit s vůní kávy, kterou byste mohli vypít, tak si na noční stolek nachystejte ještě cukr a smetánky.

Mějte postřeh hned po ránu

Dalším velice zajímavým budíkem pro hravé dospělé, může být budík s terčem. Je opravdu super soustředit se po ránu na to, abyste vypnuli budík pomocí vtipné pistolky, kterou se musíte trefit do středu terče. Samozřejmě, že to chce určitý postřeh, což e po ránu poněkud složité. Ale rozhodně vás to probere, což je účel budíku. A nebojte se, není to budík pro malé děti, naopak je soustu hravých dospělých, který by podobný adrenalin po ránu uvítali, protože i to může být příjemným probuzením.

Nechte se probudit něčím originálním. Vyberte si sami, jestli chcete budík s terčem či probuzení vůní kávou.