Běh zapíjíme pivem

Je spousta lidí, kteří denně běhají, a přesto si neodepřou půl litru piva. Mnoho lidí to odsuzuje a myslí si, že potom je běhání zbytečné. Avšak existují studie, které potvrzují, že napít se piva není hřích.

jarmoluk / Pixabay

Tělo potřebuje vzpruhu

Když si běháním dáte opravdu do těla, tak musíte vydat spoustu energie a látek, které je třeba následně doplnit, protože by vám chyběly a mohlo by se stát, že byste následně omdleli a podobně. Jedná se o minerály, sacharidy a bílkoviny, spousta těchto látek se může nacházet i ve vaší snídani. Avšak mnoho z nich je právě v pivu, což znamená, že byste si klidně půl litr piva mohli dát hned po tréninku, protože tak si dokonale doplníte vše, co tělo muselo vydat.

Pivo není tak zázračný nápoj

Každopádně pivo obsahuje látky, které při běhání ztrácíte, ale má jednu látku navíc, kterou je alkohol. A právě tato látka není po usilovném trénování vhodnou látkou, neboť právě alkohol dehydratuje, což je po běhu nežádoucí účinek. Tělo při běhu spálí spotu kalorií, takže se začneme potit a tímto procesem ztrácíme mnoho tekutin, proto je potřeba tekutiny dodávat a vzhledem k tomu, že pivo způsobuje dehydrataci, není vhodným nápojem při sportu.

Pivo, ve kterém alkohol není

Pokud si chcete přece jenom dát půl litru piva hned po běhání, můžete si dát to bez alkoholu. To je perfektní, protože obsahuje veškeré látky, které jste při běhání museli vydat, a zároveň nemá žádný alkohol, takže nehrozí žádná dehydratace. Dokonce existují státy, ve kterých se začíná vyrábět speciální sportovní pivo, které by nemělo mít žádnou stopu alkoholu a ještě by zlepšilo své složení tak, aby látky, které chybí, byly vyvážené. Otázkou je, zda toto pivo je stále pivem, neboť se může výrazně změnit jeho chuť.  Avšak ještě se nedostalo do našich končin, tak jej nemůžeme ohodnotit.

Pivní míle

Dokonce existuje speciální závod s názvem pivní míle, kde se popíjení piva a běhání propojuje, což je rozhodně zajímavé a pro mnohé i motivující. Díky této sportovní akci se do sportu zapojí i lidé, kteří běžně nesportují a to právě díky tomu, že si mohou vypít čtyři půl litry piva, avšak rozhodně to nebudete popíjet v klidu, protože po každém půl litru vás čeká pár metru běhu a všechno je načas. Ovšem tyto akce jsou důkazem toho, že pivo nemlže být natolik škodlivé. Ale musíte počítat s tím, že kromě piva vypijete i spoustu jiných tekutin.

Na pivo do hospody

Mnoho lidí si rádo zajde sednout do hospody, kde si může povídat s přáteli a dát si v klidu oblíbené pivo. Rozhodně neznamená, že když běháte, tak nesmíte pít pivo, klidně si můžete na půl litru večer s přáteli zajít, avšak nesmíte to přehánět. Rozhodně byste se neměli opíjet každý den do němoty, ale pokud to bude s mírou, tak pivo bude složit nápoj s kvalitním složením.

 

Konzumace piva a sportování se rozhodně nevylučuje. Když si to dobře zorganizujete anebo zvolíte správný typ piva, klidně si můžete zajít na půl litru.