Až na vrchol aneb Dotknout se nebe

Takovou velice netradiční procházkou je ta, při které se pohybujete mezi korunami stromů. Někomu se to zdá jako sen, ale dnes je opravdu možné procházet se v této výšce. A je opravdovým kouzlem rozhlížet se do okolí, když jste tak vysoko.

WenPhotos / Pixabay

Hurá, dostanu se až k nebi

Stezka v korunách stromů, které začíná na Kramolíně je čtyřicet metrů vysoká, což je opravdová výška, z které se vám může i zatočit hlava, avšak těchto necelých sedm set metrů stojí za to.  Je opravdu kouzelné, že stezka začíná u samotných kořenů stromů a vy se sami dostanete až do takové výšky. Samozřejmě, že se zde dostanete postupně. Musíte překonat pár schodů a také pár lávek, avšak ta námaha stojí za to. Čeká vás nejen krásný výhled do okolí, které zde opravdu malebné, ale po cestě je na vás také připraveno mnoho zastávek, z kterých si odnesete zážitky.

Kdo se na stezku má vydat?

Tento zážitek si může dopřát téměř každý. Jediný, kdo zde není vítán, jsou pejsci. Avšak jejich majitelé je mohou nechat ve zdejší úschovně či lépe řečeno útulku, než si sami projdou stezku v korunách stromů. Cesta je pohodlná a plná překvapení. A už je proto, že se zde nachází největší suchý tobogán, po kterém se můžete svést, je hřích nechat své ratolesti doma. Dokonce se zde nemusíte bát vydat s kočárkem a kupodivu se až k nebi dostanou i lidé, kteří jsou na vozíčku, takže je to vhodný výlet pro každého.

Příroda, která vás učaruje

Jen málokdo vnímá stromy, tak zblízka a důkladně, tak jako je může vnímat zde. Můžete se dívat nejen na kůru stromů, šišky, ale zároveň si všimnete takových detailů, jako to, že stromy jsou pokryty různými druhy lišejníků a mechů. Navíc vám cestu zpříjemní zpěv ptáků, pro které jsou stromy obydlím. Samozřejmě, že kromě ptáků najdete spoustu jiných živočichů, kteří si stromy oblíbili. Právě proto je to vhodný výlet s dětmi, mnohé se zde naučí.

Nikdo se nebude nudit

Každopádně žádné dítě nevydrží dlouho pozornost a po chvíli koukání na ptáčky a stromy budou chtít i něco zažít, což na této stezce v korunách stromů nebude žádný problém. Najdete zde jedenáct zastávek, kde vás čeká spousta zábavy. Například se můžete projít po pohyblivých prknech, zhoupněte se na laně jako Tarzan anebo si zkuste váš talent při hře na dřevěné hudební nástroje. Jedná se o opravdu netradiční nástroje. A samozřejmě, že to není všechno, pokud chcete znát vše a vše prozkoumat, tak se zde musíte vydat sami.

Ještě jedna stezka existuje

Nedávno bylo odhaleno, že právě tato stezka už není jedinou v české republice. Ještě nedávno byla podobná stezka vytvořena v okolí Frenštátu pod Radhoštěm, přesněji se nachází v oblasti Horeček, ale zatím ještě není zpřístupněna. První návštěvy se zde budou konat až v dubnu, a až poté se zde můžete procházet a porovnávat v čem je podobná a v čem jiná s výše zmíněnou.

Pohyb v korunách stromů je opravdu netradičním výletem, avšak je to záruka toho, že si domů přinesete nevšední zážitky.