Výhody svobodného života, aneb nebojte se být sami

Smysl života je pro každého člověka jiný. Někdo má kariéru, někdo rodinu, někdo chce procestovat svět. Mnoho lidí, ale stále odsuzuje ty, kteří chtějí zůstat svobodní, nikoliv tkvět v manželství. Rodina, přátelé, známí, všichni pokládají ty samé otázky, na manželství a na děti. Hodně lidí, by se rozhodlo pro svobodný život, kdyby se nebálo reakce okolí. Nebojte se ale svobody, být svobodný má spousty výhod. Nemusíte například nikomu skrývat, že používáte seznamku, díváte se za každým hezkým, který kolem projde apod.

Nikomu se nemusíte přizpůsobovat

Pokud jste single, nemusíte řešit žádné kompromisy. Zatímco si pár musí vše odsouhlasit a pokud se neshodnou, musí dojít ke kompromisu nebo se jeden musí stáhnout ve prospěch druhého. Většinou pak není spokojený ani jeden. Svobodný člověk, si vše rozhodne sám, nebo se poradí s někým blízkým, ale konečné rozhodnutí bude vždy jen na něm.

Budete mít více času na své přátele

Svůj čas si plánujete jen podle sebe. Kdykoliv se vaši přátelé budou chtít sejít nebo se jít pobavit, můžete jít. Nikomu nemusíte vysvětlovat, kam jdete, s kým nebo kdy se vrátíte. Pokud jsou všichni vaši přátelé zadaní a nemají tolik času, můžete si najít více nových přátel. Máte přeci spousty času.

Vztahy bez závazků

Má to své kouzlo. Nemusíte se o nikoho starat, nikomu nic slibovat. Jen se potěšíte a půjdete každý dál. Můžete být přátelé, scházet se častěji, ale nebude vás nic svazovat.

Můžete se věnovat sami sobě

Máte tolik času jen pro sebe. Můžete se rozmyslet, co od života chcete, můžete poznat sami sebe. Najděte si koníčky, cestujte, navštěvujte wellness. Dělejte vše, co vás udělá šťastnými. Nebojte se vycházet ze své komfortní zóny a přestaňte poslouchat váš osobní hlásek říkající, co by se stalo, kdyby. Můžete, nejste na nikoho vázaní, tak se příležitostí nebojte.

Život na vlastní pěst, bez partnera, není pro každého. Není třeba, ale svobodný život odsuzovat. Každý by si měl vyzkoušet vše, co přináší a pak se rozhodnout co je pro něj vhodnější.