Když vám chybí motivace, nastartuje vás motivační diář

Že je čas to nejdražší, co máme, to ví každý z nás. Jenomže se k němu ne vždy chováme s dostatečným respektem. Už sice díky psychologům víme, že nejsme líní, pouze prokrastinujeme, ale přesto. Dá se s tím něco dělat?

Zkuste moderní time management. Ne pomocí manažerských diářů. Ty už dávno nejsou v kurzu. Příliš svazují, vnucují nám organizaci času, která nám nevyhovuje, a jsou nekreativní. Nový time management nás řídí volněji a kreativněji – pomocí motivačních diářů.

Motivace zvyšuje chuť do práce a do plnění úkolů

Zapsání úkolu do úkolovníku, a je jedno jestli do papírového nebo elektronického, nás obvykle ke splnění těchto úkolů nijak nemotivuje. Spíše nás odradí množství práce, a když se pak začneme s plněním úkolů dostávat do skluzu, začínáme být zcela demotivováni. Odborníci na time management dnes již tzv. to-do listy ani nedoporučují. Spíše je vhodné tvořit si v kalendáři bloky, kdy se budeme věnovat té které činnosti související s našimi úkoly. To nás sice žene více dopředu, ale pořád zde chybí důležitý motivační element.

Zahoďte staré diáře a úkolovníky

Motivační diáře zvládnou váš time management mnohem lépe. Deník 365 START je osvědčený pomocník, který vás nijak nesvazuje. Čas v něm plyne tak, jak potřebujete vy samy. Týden nemusí mít 7 dnů. Nestresují vás pondělky a od práce neodvádějí pátky. Svůj vzácný čas si řídíte přesně podle sebe.

Naučte se kreativně plánovat svůj čas

Jak s diářem pracovat se lze inspirovat přímo na webu. Motivační diář a práci s ním zde předvádí například známí blogeři. Načerpejte inspiraci, ale pak si jej přizpůsobte svým potřebám. Diář lze používat s řadou chytrých doplňků. Samolepky, hmatníky, roční přehledy, měsíční plánování, kapsičky, záložky, poutko na propisku, pravítko – to vše vám pomůže vést si svůj motivační diář přehledně, užitečně, chytře a zábavně.

A než udělám tečku za stručným představením tohoto diáře, zmíním rovněž, že místo čistých stránek řádků nebo čtverečků má Deník 365 START oblíbené jemné tečky. Ty velice prakticky nahrazují linkovaný i čtverečkovaný papír a vám umožňují svůj diář vést o to kreativněji. Nejsou ale podobné pomalované diáře spíše po holky a ženy? Pánové, bylo přece dokázáno, že se náš mozek lépe nastartuje, když píšeme! Ne však bušením do klávesnice. Hezky s perem či fixem v ruce.