Jak se lépe oblékat: 5 pravidel, jež by muži měli znát

Móda rozhodně není jen dámskou záležitostí, i pánové se chtějí líbit a není na tom nic špatného. Neváhejte experimentovat a zajímat se o módní trendy, nebudete působit zženštile. Ba naopak.

Chcete-li dobře vypadat, není nutné chodit v obleku. I tričko, džíny a pulovr mohou působit velmi pěkně. Jen je potřeba osvojit si základní pravidla oblékání. Fungují po generace, budou fungovat i vám.

1. Nevyhýbejte se barvám

Základní kousky šatníku, jako je třeba pánská bunda nebo kabát, se vyplatí pořídit v umírněnějších barvách – tmavě modrá, šedá, černá, hnědá apod. Rozhodně byste však do svého šatníku měli zařadit také nějaké veselejší barvy. Zelený svetr, červená mikina či růžová košile nejsou na škodu. Ano, růžová není jen pro ženy! Nezapomínejte však, že méně je více. Jeden výrazný prvek outfitu stačí.

2. Investujte do kvalitní obuvi

Nezdá se to, ale boty hrají v celkovém outfitu velkou roli. Barva, vzor i podrážka. Neměly by být přeplácané, a hlavně by neměly vypadat příliš obnošeně. Noste takové oblečení i boty, jež sednou k vašemu stylu. Není nutné pořizovat si mokasíny, když se oblékáte spíše sportovně. Jen dbejte na to, aby byly boty vždy čisté.

3. Nebojte se košilí

Spousta mužů má košile spojené s formálním stylem oblékání, úplná pravda to však není. V šatníku by vám neměla chybět minimálně jedna společenská, ale pořiďte si i takové, co jde nosit v běžných dnech. Třeba pod svetr. A neváhejte si k tomu obléknout džíny a tenisky.

4. Oblékejte se pro dané prostředí

Styl není pouze o tom nosit oblečení, kterým se chcete sebevyjádřit. Oblékat se stylově znamená také dokázat outfit přizpůsobit prostředí. Do hospody se oblékejte jinak než do práce. Nejhorší styl je totiž ten, co se nehodí k dané příležitosti.

5. Neváhejte udělat změnu

Nikdy není pozdě začít se oblékat lépe. Transformujte svůj šatník směrem, který je vám blízký. Drsným mužům by se mohly pozdávat například kousky z e-shopu UNCS.eu. Muži upřednostňující eleganci půjdou nakoupit zase spíše do jiné sorty obchodů. To je naprosto v pořádku. Není však na škodu objevovat obchody nové.