Jak dodržet novoroční předsevzetí

Předsevzali jste si na nový rok něco, co byste si moc přáli dodržet, ale víte, že to není lehké? Jak dodržet novoroční předsevzetí? Je třeba se motivovat. Nejčastěji je předsevzetí takové, že zhubneme, budeme cvičit a každý z nás potom velmi touží.

stevepb / Pixabay

Není to však vůbec jednoduché, chce to spousty odříkání a přemýšlení o tom, co smíme, nebo co nesmíme. Jak se udržet a dodržet to co jsme si slíbili? Pokud jste si řekli, že zhubnete, tak si dejte na lednici fotku nějaké krásné hubené modelky.

Vždy když budete chtít k lednici přijít a něco si z ní vybrat, tak se podívejte na danou modelku na lednici a povězte si, že jí to moc sluší a že byste také takto rádi vypadali. Máte-li hlad, dejte si něco zdravého, nikoli tučného, nebo sladkého. Jezte pouze zdravé věci.

Pokud jste si dali předsevzetí, že přestanete kouřit, pak se motivujte dovolenou. Dávejte si na stranu peníze, které byste dali za cigarety a skutečně to dělejte. Dejte si na plochu počítače, nebo kamkoliv, kam často chodíte fotku moře a krásné čisté pláže.

Vždy když budete mít chuť na cigaretu tak si vzpomeňte na tu dovolenou, která vás čeká za to, že to vydržíte. Motivace je v tomto směru velice důležitá, a když se budete motivovat, budete mít důvod také spíše svůj slib, který jste si dali dodržet.

Každý má jiné předsevzetí a každý touží splnit si něco jiného. Uvedla jsem ta nejčastější novoroční předsevzetí, která si lidé dávají. Najděte si vždy nějaký způsob, kterým se odměníte za to, že jste to dokázali a uvidíte, jak se vám hned předsevzetí budou lépe dodržovat.