Co si pořídit k motorce? Několik tipů na vybavení, bez kterého se neobejdete

Motorka může být splněným snem nejenom mužů, ale také žen. Bohužel, se samotnou motorkou si bohužel nevystačíte. Základem by měla být pořádná helma, která ochrání vaši hlavu v případě nechtěného pádu. Toto je vybavení, které je dáno dokonce zákonem. Bez helmy byste jednoduše neměli vyrazit. Jaké další příslušenství tvoří motorku?

Moto oblečení

Moto oblečení nebo dokonce moto kombinéza mohou zpříjemnit jízdu na motorce. I když můžete jet v klasickém oblečení, nebudete natolik chráněni, jako když si oblečete motocyklistickou bundu nebo rovnou kombinézu. Ty totiž obsahují chrániče na těch nejzranitelnějších místech. Jsou dokonale pevné, ale přitom prodyšné a neomezují v pohybu. Navíc je moto oblečení velmi sexy (jeho napodobeninu dokonce nosí i ti, kteří motorky nevlastní).

Motorkářské rukavice

I ony patří mezi volitelnou výbavu. Jsou velmi praktické, a to nejenom tehdy, když začne přituhovat. Pokud máte problémy s dlaněmi, které se potí, můžete mít problém s proklouzáváním při držení řídítek. A v takovém případě se bude hodit letní verze motorkářských rukavic. Správné rukavice ale můžete použít na jaře i v zimě, kdy jsou teploty ještě příliš nízko. Ochrání vaše ruce nejenom před nechtěnými oděrky, ale také před zimou.

Doplňky proti dešti na motorku

Jedná se o levné doplňky, které ale mohou způsobit velký rozdíl v komfortu při řízení motorky. Voda stékající po nohách může být například velmi rušivá. Proto je skvělé volit takové oblečení a doplňky (rukavice, boty), které jsou voděodolné. Jednou variantou jsou nepromoky na boty.

Sledovací zařízení

Pokud máte někdy obavy, že by vám někdo mohl motocykl ukradnout, můžete jej vybavit speciální sledovacím zařízením. Existuje celá řada těchto šikovných udělátek, která si můžete propojit s chytrým telefonem, nebo vás jen upozorní na to, že někdo manipuluje s vaším motocyklem. Pokud se pohne kolo, umí tato zařízení poskytnout souřadnice GPS, kde se zrovna nachází.