Co dělat v době karantény? Vybavte si domácí dílnu a začněte kutit

Pandemie koronaviru mění spoustu oblastí našeho života. Jednou z hlavních změn je, že teď trávíme mnohem více času doma. Nikdo z nás s tím ovšem nic neudělá, a tak nám nezbývá než tohoto času využít ve svůj prospěch. Zavřete se do dílny, začněte kutit a najděte si chvíli na to, na co dříve nezbýval prostor.

Češi mají zlaté ručičky a v mnohých mužích se skrývá duše kutila. Drtivá většina z nich však na nějaké kutění a vymýšlení kvůli práci, rodině či koníčkům nemá čas. Teď se volno nabízí, tak ho využijte. Ze všeho nejdříve si ale udělejte pořádek v dílně a připravte si prostředí vhodné pro práci.

 

Pracovní stůl a skříň jsou základ

Aby vůbec bylo na čem pracovat, je potřeba si pořídit správný dílenský nábytek. Základem je kovový stůl. Oblíbené jsou také dílenské skříně a montážní vozíky pro pohyb po celé dílně. Hodí se i židlička, bez opěradla, otočná. Možná budete většinou pracovat vestoje, ale pokud se chystáte zašít do dílny na celé odpoledne, rádi si na chvíli sednete.

Jestliže si chcete dílnu zařídit minimalisticky, kupte aspoň pracovní stůl, bez ostatních věcí se obejdete.

Dílna jako skladiště si vyžaduje regály

Pokud máte v dílně více než jedno kladívko a krabičku šroubků, budete potřebovat úložný prostor. Na šroubky a menší díly je ideální výše zmíněná plechová skříň. Pro větší předměty se hodí spíš regály a regálové systémy. Dílny často slouží jako skladiště nepotřebných, rozbitých či sezónních věcí. Pokud je tomu tak i u vás, nenechte si ji celou zaskládat harampádím, všechno hezky organizujte do regálů. Existuje jich celá řada, k sehnání jsou například i speciální regály na pneumatiky.

Místo drahé zahraniční dovolené prostě letos investujte do činností, kterým se budete moct věnovat z domova. Dobře zařízená dílna vám bude dělat radost do smrti a pak potěší možná i vaše potomky.