Buďte vidět a v bezpečí – pořiďte si reflexní prvky

Už několik let se řeší problém s běžci, chodci i cyklisty, kteří se večer pohybují na cestách, a není je dobře vidět. Nedávno nám zákon nařídil, že pokud se budeme večer pohybovat na cestě, tak musíme mít reflexní prvky. Tak je mějte stále u sebe!

TheHilaryClark / Pixabay

V batohu či kabelce

Někdy víme, že večer půjdeme například z návštěvy domů, a tak si pásky přibalíme do batohu či kabelky. Ovšem mohou se stát situace, kdy si naplánujete odchod ještě za světla, ale nakonec se to nějak zkomplikuje a vy půjdete večer po tmě. Pro takové případy je lepší mít přenosné reflexní pásky vždy u sebe. Rozhodně by je měla mít každá žena v kabelce a každý muž v batohu, kufříku či jiném příručním zavazadle, které nosí neustále při sobě, abyste se zbytečně nedostali do problémů.

Oblečení s reflexními prvky

Někteří lidé vůbec nemusí myslet, jestli mají u sebe reflexní prvky, protože mají oblečení, na kterém reflexní prvky jsou.  Samozřejmě, že takové oblečení už existuje, ovšem zatím není těch kousků příliš mnoho. A ve většině případů se jedná o sportovní oblečení, které je určeno především pro běžce či cyklisty. Ale to nebrání, aby si oblečení vzal kdokoliv, jen musíte myslet na to, že to vždy nemusí být oblečení dle vašeho vkusu.

Prvky na oblečení, které máte rádi

Ještě to zatím není u nás v republice v oběhu, avšak je zde myšlenka, která v Americe již funguje, že by existovaly nažehlovací či nalepovací reflexní prvky. Rozhodně je to perfektní nápad, protože nemusíte myslet, zda máte prvky schované v kabelce, batohu anebo jestli máte to správné oblečení. Prostě si vezmete, to co máte rádi. Prostě si zde jen nažehlíte či nalepíte prvky a můžete vyrazit, bez toho aniž byste se museli bát, že dostanete pokutu či nebudete vidět.

Můžete být kreativní

Díky tomu, že budou k dostání tyto reflexivní prvky, můžete projevit svou kreativitu, protože dostanete jistý dlouhý pás. Avšak vy nemusíte zůstat u nudného proužku. Naopak si z pásky můžete vystřihnout jakýkoliv tvar, takže můžete být opravdu originální. Jen myslete na to, že jedno malé srdíčko v rohu vaší bundy opravdu nestačí. Pokud chcete mít vlastní vzory, musíte je zvolit tak, abyste opravdu i ve tmě byli vidět. Dobré je to třeba na dětské bundy, kde se opravdu můžete vyřádit a klidně můžete polepit celou bundu.

Nová bunda za hubičku

Pomocí nalepovacích či nažehlovacích reflexním prvkům můžete dosáhnout toho, že i ze staré bundy vytvoříte krásnou a originální bundu. Navíc tato nová bunda vás mnoho stát nebude, protože zatím se cena pásky, která je dlouhá tři metry pohybuje kolem dvě stě třiceti korun, což je opravdu přijatelná cena. Hlavně je to suma, která ozdobí bundu a zároveň ochrání váš život.

 

Je opravdu důležité, abyste byli vidět. Nepodceňujte sílu reflexních pásků a rychle si nějaký prvek pořiďte.