Zaměstnáváte někoho, kdo řídí? Musíte mu zajistit školení!

Vaše firma se pomalu rozrůstá a přijali jste nové zaměstnance? Nezapomeňte na to, že zaměstnavatelé mají řadu povinností, mezi které patří zajištění školení řidičům. Nemusí se přitom jednat o řidiče z povolání, pro něhož je řízení vozidla každodenní pracovní náplní. Kurzy musí absolvovat také řidiči referenti. O koho se jedná a jak si s tím poradit? Přečtěte si důležité informace v následujících řádcích!

Kdo je řidič referent?

Současná legislativa sice s pojmem řidič referent neoperuje, ale ukládá zaměstnavatelům povinnost zajistit školení zaměstnancům, kteří během pracovní doby řídí vozidlo.

V praxi však do skupiny řidičů referentů nespadají pouze zaměstnanci, kteří jsou za volantem pravidelně. Stačí, aby dotyčný řídil jednou za uherský rok, a to i mimo pozemní komunikace (např. ve firemním areálu).

extramuz-cz_king-skoleni_cz_01

Školení řidičů není žádná věda

Přesto není důvod k obavám. Zákony jsou vůči školení řidičů referentů poměrně benevolentní. Neupřesňují, jak často musí zaměstnanci kurzem projít, ale ani co přesně by mělo být obsahem. Zaměstnavatelé si tak mohou sami vybrat mezi prezenční a online formou.

Prezenční školení řidičů je vhodné pro novopečené a méně zkušené řidiče. Školitel se může účastníkům věnovat individuálně a zaměřit se na jejich slabá místa. Místo konání si zvolíte sami.

extramuz-cz_king-skoleni_cz_02

Školení řidičů online zase nabízí hned několik podstatných výhod. Je cenově dostupnější a lze ho absolvovat kdykoliv – třeba s tabletem v ruce o víkendu na chatě.

Kvalitní online školení pro řidiče referenty najdete v nabídce známé pražské Autoškoly KING, která zajišťuje také prezenční formu a v neposlední řadě také akreditované školení řidičů. Na www.king-skoleni.cz si můžete vyzkoušet demoverzi kurzu a udělat si vlastní názor.