Vybíráte moto kufry? Než začnete, odpovězte si na několik otázek

Moto kufry, možná moto brašny – nevíte, co přesně zvolit? Ovšem jedno je jisté – rádi byste začali jezdit na motorce či už jezdíte a v letním období, které se kvapem blíží, se budete toulat naší krásnou malebnou krajinou ze sedla vaší milované motorky. To je zajisté skvělý nápad. A co se týče zavazadlového prostoru, odpovězte si na pár otázek, ať v tom výběru máte jasno.

Na jakou motorku kupujete zavazadlo

Skútřík je ideální na každodenní ježdění do města, práce či jinam. Na něj se hodí především hornímotokufry z pevného plastu, nikoli hliníku. U cestovních a sportovních motorek byste měli dbát na aerodynamiku a samozřejmě hmotnost, proto jsou vhodné především boční plastové kufry. Silniční Endura jsou jako stvořená pro cestování. Jsou svižné, ale za to kladou větší nároky na zavazadla. Kufry na moto této kategorie jsou nejlepší hliníkové, a to horní i boční. A jaké zvolit na legendárního Choppera? Jednoznačně kožené boční brašny.  

Bude vás na cestách doprovázet spolujezdec

V případě, že vás na cestách nikdo doprovázet nebude, bez problémů zvolte na správný typ motorky pořádný kufr na sedadlo – saddlebags. Také budete mít výhodu v tom, že můžete jezdit s pořádně naplněným batohem na zádech. Opačně, pokud bude motorka sdílená, bude třeba zvýšit kapacitu úložného prostoru. V druhém případě byste měli dbát na objem a maximální nosnost zavazadla. Doporučujeme využít horní kufr, jež je schopný pojmout dvě helmy. V případě dlouhých cest je také dobré myslet na pohodlí spolujezdce. Zpříjemnit cesty může opěrka na kufr. Zvolit můžete také motobrašny ve formě tankruksaků na nádrž.

Bezpečí je vaší prioritou

Jestliže víte, že motorku budete nechávat na cestách bez dozoru, což je jistě velice pravděpodobné, jistě nechcete riskovat odcizení zavazadel. V takovém případě jsou lepší volbou horní a boční kufry z pevného plastu nebo hliníku. Lze je totiž uzamčít. Brašny na moto jsou jednoznačně skvělé, lehké a jejich prostor se dá díky materiálu zvětšit, ale nelze je uzamčít.