Tažné zařízení? Velmi praktická věcička

Potřebujete občas ke svému vozu připevnit vozík? Pak se neobejdete bez speciálního tažného zařízení. Poradíme vám, na základě jakých kritérií vybrat model, jenž bude plně vyhovovat veškerým vašim požadavkům.

Tažné zařízení najdete na mnoha osobních i užitkových vozech. Jejich předností je možnost připevnit s nimi k vozu tažný vozík nebo karavan. Speciální tažná zařízení umožňují převoz neskladných kol.

Pevné, nebo odnímatelné?

Na českém trhu se setkáte se dvěma typy tažných zařízení, ať již se jedná o tažná zařízení pevná či odnímatelná. Jaký je mezi nimi rozdíl, v podstatě prozrazuje jejich název. Zatímco pevné tažné zařízení máte na voze připevněné na pevno, zařízení odnímatelné je možno odnímat, a to buď pákovým, nebo automatickým systémem. Do speciální kategorie pak patří nosič kol na tažné zařízení, jenž umožňuje převoz i několika kol najednou.

Jaké tažné zařízení zvolit?

Při rozhodování, jaký typ tažného zařízení zvolit, bude hlavní roli hrát frekvence jeho vytížení. Plánujete-li jej využívat jen občas, pořiďte si spíše odnímatelné tažné zařízení, které po použití jednoduše odmontujete. V případě častého používání doporučujeme spíše zařízení pevné. Nosič na kola na tažné zařízení pak uvítají všichni, kteří tu a tam převážejí jinak neskladná kola.

Zaměřte se na kompatibilitu se svým vozem

Zřejmě vás nemusíme upozorňovat, že vaše tažné zařízení samozřejmě musí být kompatibilní s vaším vozem. Nejste-li si v tomto směru jisti, doporučujeme vyplnit jednoduchý formulář, jenž je k dispozici na stránkách tazne-rameder.cz, do něhož vyplníte značku vozu, jeho model a typ vozidla a systém vám vzápětí navrhne konkrétní tažné zařízení vhodné konkrétně pro váš vůz. Tažné zařízení Seat Leon zkrátka nemusí být totožné s tažným zařízením Škoda Superb, více informací ZDE.