Svoboda volá! Letos pojedeme na dovolenou minibusem z autopůjčovny

Cestovat letadlem je sice pohodlné, ale existuje ještě jedna lepší varianta. Je jí vlastní automobil. Když se člověk někam vydá vlastním autem, má absolutní svobodu. Není ničím omezován, může se zastavit, kde chce a na jak dlouho. A přesně proto se letos vydáme na dovolenou minibusem.

Roadtripy po Evropě jsou čím dál oblíbenější, a ačkoliv se na ně většinou vydávají spíš mladší lidé, já jsem se rozhodl vzít na takový roadtrip rodinu. Aby byli všichni spokojení, chceme procestovat jihozápadní Evropu. Pojedeme přes Belgii, Francii, Španělsko až do Portugalska. V plánu jsou moře, hory i památky. Bude to prostě dovolená se vším všudy!

Minibus bude klíčovým bodem naší dovolené

Cestu by určitě šlo absolvovat i v osobním automobilu, ale minibus bude pohodlnější. Jednak se do něj vejde více věcí, jednak počítáme s tím, že v něm někdy i přespíme. Uvidíme, jak to půjde. V plánu máme hotely, AirBnb, ale i nocování v autě. Jsme čtyři, takže v minibusu bychom se mohli vyspat docela slušně.

Nejdůležitější pro nás samozřejmě je, aby bylo auto, jímž se vydáme na cestu, v dobrém stavu. Musí být bezpečné a nové, abychom se nemuseli stresovat, že vypoví službu někde daleko za hranicemi. A podle toho jsme také vybírali.

Oblíbený Opel Vivaro jsme zavrhli rovnou

Když jsem začal zkoumat nabídky autopůjčoven, velmi často jsem tam viděl minibus Opel Vivaro. Obvykle se řadil k těm levnějším vozům z nabídky. Brzy jsem přišel na to proč. V testu EURO NCAP získal pouze 3 hvězdičky. Tím bylo rozhodnuto, že musím hledat něco jiného.

Prostudoval jsem bezpečnostní testy EURO NCAP a našel několik modelů, které dostaly plných 5 hvězdiček.

Plným počtem byl oceněn devítimístný Mercedes Vito a dále pak dva zástupci Volkswagenu. Caravelle Long mi nakonec přišel dost dlouhý, a tak výběr vyhrál Volkswagen Transporter. Raději si připlatím než půjčovat levné auto, které mě přivede do problémů.

Máme domluvenou asistenci po celé Evropě

Transportera jsem zarezervoval u půjčovny EasyRent. V jejich nabídce jsem narazil na kousek s třízónovou klimatizací a rokem výroby 2018. Má automatickou převodovku, zabudovanou navigaci s aktualizovanou mapou Evropy a jednu obrovskou výhodu – 24hodinovou asistenční službu po celé Evropě. Vůbec tedy nemám strach vydat se na druhý konec kontinentu.