Slavný český traktor slaví pětasedmdesátiny. Náhradní díly Zetor se prodávají i pro starší typy

Česká republika je sice malá země, řada jejích produktů si však získala zvučné jméno a dobrou pověst v zahraničí. A naše výrobky nejsou známé pouze v Evropě. Mnoho českých výrobců se dokázalo prosadit nejen v rámci Evropy, ale také v zámoří. Do širokého spektra žádaného sortimentu patří například jablonecké korálky, broušené sklo a dokonale tvarovaný porcelán; světového věhlasu dosáhly také tuzemské kovodělné závody a zbrojovky. Na českých tkacích strojích vznikaly tkaniny i v exotických zemích. A české traktory značky Zetor si kromě Evropanů oblíbili i v Barmě, Iráku či latinskoamerických zemích.

Zetor za stal tradiční součástí české krajiny

Každý, kdo alespoň občas zavítá na venkov v období, kdy probíhají práce na polích, si zajisté dokáže vybavit Zetor. Na našich polích a lukách byly právě Zetory po dlouhá desetiletí v drtivé převaze. A přestože do Česka již třicet let ve větším počtu pronikají i traktory zahraničních značek, Zetor stále preferuje většina zemědělců i firem, které k realizaci své činnosti potřebují kvalitní a výkonný stroj, schopný poradit si i v náročném a nezpevněném terénu. Zetor má navíc jednu zásadní výhodu – náhradní díly Zetor jsou snadno dostupné. A to neplatí pouze pro nové modely, bez obtíží lze koupit i náhradní díly Zetor pro stroje z univerzální řady I, jež se začala vyrábět již na počátku šedesátých let dvacátého století. Nelze se tedy divit, že je stále v provozu nemalý počet poměrně letitých Zetorů. Jejich opravy jsou snadno realizovatelné, svou práci proto často bez obtíží zastanou.

Dostupné náhradní díly Zetor zaručují možnost odstranění závady bez zbytečných prodlev

Velkou nevýhodou traktorů zahraničních značek je často nedostupnost potřebných náhradních dílů na českém trhu. Mnohdy je třeba je objednat, čekání na ně pak může způsobit nežádoucí prodlevy v práci. Náhradní díly Zetor lze koupit bez obtíží. Nabízí je například společnost Nekvinda – Zemědělská technika.