Představujeme vám 3 nové dezény zimních pneumatik pro letošní sezónu

Dle zákona o silničním provozu je povinností každého majitele osobního vozidla užít zimní pneumatiky v období od prvního listopadového dne do konce března následujícího roku. Zákon stanovuje, že zimní pneumatiky musí mít motorové vozidlo v okamžiku, kdy se na vozovce nachází souvislá vrstva sněhu, ledu či námraza, případně se dají tyto jevy předpokládat. Pakliže zimní pneumatiky z předchozí sezóny dosloužily, je nejvyšší čas investovat do nových prototypů. V následujících řádcích vám představíme tři nové modely zimních pneumatik, které v testech skončily na předních pozicích.

V zimní sezóně byste měli letní pneumatiky vyměnit za zimní, neboť právě zimní varianty nabízí optimální vlastnosti pro nízké teploty. Při teplotách pod 7 °C se zimní pneumatiky vyznačují lepšími adhezními vlastnostmi, což je příhodnější zejména z hlediska bezpečnosti.

Pneumatiky GoodYear UltraGrip Performance Gen-1

Novinku pro letošní sezónu připravil výrobce GoodYear, který trhu představil zimní pneumatiky UltraGrip Performance Gen-1. Zimní pneumatiky, které skončili v testu na prvním místě, jsou určené především výkonnější automobilům a vozidlům SUV. Vyznačují se mnoha výhodnými vlastnostmi, jako je krátká brzdná dráha za zhoršených podmínek počasí a vysoká odolnost vůči aquaplaningu. Samozřejmostí je indikátor opotřebení signalizující nutnost investovat do nových pneumatik.

Drážky pneumatik značky GoodYear jsou přizpůsobené tak, aby nedocházelo k prokluzování kol na rozbředlém sněhu. K dostání jsou rozmanité rozměry, přičemž najdete rozměr vyhovující i vašemu automobilu.

Pneumatiky Nokian WR D4

Bezpečnou jízdu slibují zimní pneumatiky Nokian WR D4, které jako první obdržely hodnocení A v brždění na mokré vozovce. Pneumatiky značky Nokian nabízí perfektní vlastnosti při jízdě na mokré vozovce a mají velice dobrou přilnavost na sněhu. Zimní pneumatiky s minimální hlučností a nízkým valivým odporem jsou k dostání v mnoha velikostech (od 14 do 20 palců).

Pneumatiky Dunlop Winter Sport 5

Sledujete-li aktuální testy zimních pneumatik, jistě jste si povšimli, že přední místa pravidelně obsazují pneumatiky značky Dunlop. Třetí pozici obsadily pneumatiky Dunlop Winter Sport 5, které se chlubí spolehlivou ovladatelností za zhoršených podmínek na silnicích. Nespornou výhodou tohoto prototypu je nízká spotřeba a vysoká odolnost vůči aquaplaningu.

Není snadné vybrat zimní pneumatiky vyhovující vašim požadavkům, nicméně testy zimních pneumatik vám mají pomoci s výběrem. Neměli byste se ohlížet pouze na pořizovací cenu, neboť šetřit se v této oblasti rozhodně nevyplácí. Myslete na bezpečnost svou i celé posádky v automobilu.

Zdroj fotografií: pneumatiky.cz