My za volantem nespíme

Když se večer vracíte autem z nějaké cesty, tak zjistíte, že je celkem ruch. A co to teprve bude, až začne být teplo, protože každý se bude snažit dopravit se na nějaké místo večer, aby tam byli včas. Avšak jízda ve tmě není nic příjemného, na mnoho řidičů padá únava, a tak často dochází k nepříjemným situacím.

DarkoStojanovic / Pixabay

Ještě než sednete do auta

Pokud máte před sebou dlouho noční jízdu v autě a máte strach, že vás bude večer trápit problém se spánkem. V takovém případě je doporučeno, abyste se před cestou zbytečně nepřejídali, protože když je člověk hodně najezený, tak se mu chce brzy spát. Samozřejmě, že není dobré jet úplně hladový, ale dejte si jen takové jídlo, které vám zažene kručení v břiše. Někteří lidé také doporučují, abyste se ten den, kdy máte večer jet, šli dopoledne třeba na půl hodiny projít. A dobré je taky spát přes den, abyste potom na večer byli svěží.

Nápoje s kofeinem dodají trochu adrenalinu

Existuje opravdu velké množství lidí, kteří si pomáhají kofeinem. Navaří si velkou termosku kávy, a když se v autě večer cítí unavení, jen začnou pít. Někteří si namísto kávy kupují různé energetické nápoje. Pravdou je, že některým to může pomoct, avšak dejte si pozor, protože když to s těmito nápoji přeženete, můžete dostat šok, protože tyto nápoje negativně působí na lidské srdce. Už bylo nemálo lidí, kteří se následkem velkého množství energetických nápojů vyvrátili či dostali různé třesavky a podobně.

Místo kofeinu si dejte cukr

Je obecně známo, že cukr dodává tělu energii. A je téměř jedno, jestli energii potřebujete, když sportujete anebo chcete jen probudit unavené tělo. Proto ti, kteří se vydají na dlouhou noční cestu autem, si sebou často přibalují hroznový cukr v bonbónech. Samozřejmě, že můžete cukr mít i v jiných zdravých podobách, jako je ovoce. Mít sebou umyté hroznové víno či jahody je velká pomoc.

Čistá voda a žvýkačky

Výborným osvěžením je také klasické čistá voda, která je vychlazená. Když jste ve vyhřátém autě, tak vás vychlazená voda dokonale osvěží. A pokutáte opravdu nouzi, tak si otevřete okénko a nechte se trochu osvěžit čerstvým vzduchem. Mimo jiné je velkým pomocníkem při únavě balíček žvýkaček. Rozhodně ale nekupujte žádné sladké příchutě, nejlepší je opravdu dýchací, které vás nejen osvěží, ale zároveň se při žvýkání začnete soustředit na něco jiného a spánek bude ten tam.

Nejezděte sám

Tím úplně nejlepším trikem na únavu při nočním cestováním autem je mít někoho sebou. Protože osoba, která bude s vámi sedět v autě, bude jednak kontrolovat zda udržujete pozornost, ale zároveň si budete společně povídat a když si najdete nějaké zajímavé téma, tak vás to neunaví snad nikdy a vy můžete v pohodě cestovat.

Existuje mnoho triků, které vám pomohou bojovat s únavou, ale přesto je lepší se nepřeceňovat. A pokud máte krizi, raději zastavte a prospěte se, než aby mělo dojít k nějaké nehodě.