Jak vybrat přilbu na motorku

Pokud sháníte kvalitní bezpečnou přilbu na motorku, může vás nepříjemně zaskočit jak šíře nabídky tak i cenové rozpětí jednotlivých výrobků. Věřte, že ale nejdůležitější je bezpečnost. Jak vybrat dobrou přilbu právě na ten váš bike?

Motorka versus přilba

Použití přilby se neodvíjí od vašeho stroje. Je jedno, jestli jezdíte na luxusním silném sportovním stroji, dnes velmi oblíbeném skútru či na staré klasice. Bezpečná přilba je prostě základ. Nemá smysl riskovat váš drahocenný život a ani za tučnou pokutu vám to nestojí.

Velikost je důležitá

Přilba může poskytnout optimální stupeň ochrany pouze tehdy, pokud používáte správnou velikost. Věřte, že je velmi důležité si před objednáním vytoužené přilby změřit obvod hlavy a nestřílet od boku, ať nemusíte přilbu zbytečně vracet či vyměňovat za tu vaší správnou velikost. Velikost se neodvíjí od vaší konfekční velikosti, opravdu záleží pouze na obvodu vaší hlavy. U MBW začínají velikosti na XS, což odpovídá obvodu hlavy 53-54 cm.

Nové, bezpečné MBW přilby

MBW přilby jsou integrální přilby pro sportovní účely. Již základní řada modelů obsahuje nejdůležitější prvky bezpečnosti – vnitřní protisluneční clonu, kvalitní odklápěcí systém, bradový a nosní spoiler a speciální vyjímatelnou antiseptickou výstelku navrženou pro maximální pohodlí a snížení hluku. Nechybí ani evropská homologace ECE/ONU.

MBW versus MT přilba

Se stylovou MBW Miku Divino integrální sportovní přilbou vás nikdo nepřehlédne. Vyniká prvotřídním designem a díky vstřikovanému termoplastu je lehká a velmi pohodlná. Ochrání vás před slunečními paprsky a zajistí cirkulaci vzduchu. Pratelná antiseptická výstelka a bradový a nosní deflektor se postarají o vaše pohodlí. Oproti tomu integrální přilba MT Blade Black Matt vyniká zajímavě sportovně laděnou zakřivenou spodní částí helmy. Výběr je opravdu široký a na své si přijde i něžné pohlaví.

Na eshopu i na prodejně

Více o přilbách, oblečení a celkové výbavě pro vášnivé motorkáře se dopátráte na www.m-b-w.cz, kde si můžete zboží objednat. Můžete navštívit i kamennou prodejnu v Hluboké nad Vltavou.