Jak se nespálit při koupi ojetého vozu?

Vozy Auto Výhybka si můžete prohlédnout předem na internetu.

Rozhodnete-li se místo koupi nového vozu sáhnout po vozu bazarovém, neměli byste přípravu nechat náhodě. Trh ojetých vozů je jako džungle, kde se kromě slušných prodejců vozů vyskytují i nelítostní predátoři prodávající předražené vozy nevalné kvality. Tento článek vám poradí, jak vybrat spolehlivý ojetý vůz vašich představ za přijatelnou cenu.

Vozy Auto Výhybka si můžete prohlédnout předem na internetu.
Vozy Auto Výhybka si můžete prohlédnout předem na internetu.

Prohlédněte si auta předem

Autobazarů je v České republice skutečně mnoho a není v lidských silách je objet všechny. Proto si ojeté vozy prohlédněte ještě před samotnou návštěvou autobazaru. Slušné autobazary na internetu zveřejňují seznam aktuálně prodávaných vozů včetně fotografií, technických údajů a ceny. Nejinak tomu je u prověřeného pražského autobazaru Auto Výhybka. Díky tomu si můžete dopředu prohlédnout všechny ojeté vozy a zjistit, jestli jsou zde ty, které se vám líbí.

Požadujte informace

Koupě automobilu je poměrně významné rozhodnutí, a proto by nemělo být činěno jen na základě krátkodobých emocí a neúplných informací. Vyžádejte si tedy od svého autobazaru veškeré informace o vybraném ojetém vozu. Nespoléhejte se jen na informace uvedené prodejcem, ale u věcí jako původ vozu požadujte ověření. Slušný autobazar vám ho bez řečí ukáže. Například výše zmíněné Auto Výhybka tímto způsobem prověřuje automaticky všechny vozy.

Testovací jízda

Každé auto nejlépe poznáte za jeho volantem. Předtím, než si koupíte ojetý vůz, požadujte od jeho prodejce možnost testovací jízdy. Jedině při testovací jízdě se spolehlivě přesvědčíte o jízdních vlastnostech ojetého vozu. Proto ji i Auto Výhybka automaticky poskytuje.