Ideální pneumatiky pro nákladní vozy, stavební a zemědělské strojeVýběr pneumatik vhodných pro konkrétní nákladní vozidlo, stavební nebo zemědělský stroj se může jevit jako poměrně komplikovaná záležitost. Jaké aspekty by neměly uniknout vaší pozornosti, aby byl provoz daného vozidla maximálně bezpečný?

Nákladní vozidla: Vhodné pneumatiky pro každou trasu i povrch

Jaká jsou hlavní kritéria, kterými je třeba se řídit při výběru vhodných pneumatik pro nákladní vozy? V první řadě se jedná o převažující typ tras. Jiné by totiž měly být pneumatiky pro nákladní vozy, které budou jezdit převážně dálkové trasy, jiné pro vozidla, která se budou pohybovat spíše po okresních silnicích. Dalším podstatným kritériem je umístění pneumatiky v rámci vozidla je tedy rozdíl, zda bude pneumatika umístěna na nápravě, nebo jinde.

Zajímá vás, jak je to s letními a zimními pneu? Zde můžete být zcela bez obav, neboť v případě nákladních vozidel není nutné měnit pneu podle ročního období. Větší obezřetnost při výběru je na místě při pravidelných cestách do horských oblastí se sněhovou pokrývkou, zde je vhodné přece jenom dát přednost speciálním zimním pneumatikám.

Zemědělské a stavební stroje: Odolné pneumatiky do nerovného terénu

V případě zemědělské a stavební techniky se do popředí dostává zejména důraz na mimořádnou odolnost. Práce na poli nebo na stavbě s sebou totiž přináší značné riziko protržení pneumatik. Nerovný terén může také ohrozit stabilitu stroje, a způsobit tak více či méně vážnou nehodu a spoustu komplikací.

Hledáte spolehlivého dodavatele kvalitních dílů a pneumatik? Širokou škálu náhradních dílů a pneumatik na stavební stroje, zemědělskou techniku i nákladní vozidla nabízí společnost Nekvinda, která se zaměřuje na výrobky prověřených dodavatelů.