Hlídám si své auto

Auto má dnes téměř každý, ale přesto to není žádná levná záležitost. Naopak někteří na auto šetří dlouhá léta, jiní se kvůli němu i zadluží, a proto je pro nás hrozné, když se s autem něco stane. Ale existuje jistá věc, která má vaše auto stále pod kontrolou.

muneebfarman / Pixabay

Moje auto je pod dohledem

Někteří lidé si do svých garáží montují kamery, aby viděli, že se s autem nic neděje, avšak jsou i lidé, kteří ani garáž nemají a musí své auto nechat stát někde u cesty, a pak se hrozně bojí, aby se s ním neprojížděl někdo cizí. A pro tyto situace existuje moderní zabezpečení vaše vozidla. Jedná se o speciální jednotku, kterou si musíte namontovat dovnitř do auta a připojíte jí na palubní napětí. Tato jednotka perfektně komunikuje s internetovou aplikací, kterou si budete muset stáhnout do mobilu, abyste pod svým jménem a heslem našli veškeré nabízené služby.

Co mi taková jednotka nabídne?

Jednotka má mnoho služeb, kterými se může chlubit. Asi tu nejzajímavější službou, která chrání vaše auto je sledování pozice dvacet čtyři hodin denně a to buďto na vašem počítači, ale také na mobilu. Takže pokud jste na noční směně v práci a máte strach o své auto, tak můžete rychle a jednoduše zkontrolovat, zda stále stojí před vaším domem. Kromě toho také dokáže pohlídat, zda vám někdo auto neodtahuje. A v případě, že by opravdu došlo ke krádeži či něčemu nezvyklému, tak si můžete posílat alarm pomocí sms zprávy.

Máme i něco navíc

Kromě toho, že má tato jednota chránící funkci, tak dokáže spoustu jiných věcí, které by vás mohly potěšit. Například se můžete podívat na historii, tedy ve svém počítači či mobilním telefonu uvidíte, kde všude jste svým autem byli a dokonce i jak rychle jste jeli. (Můžete tak kontrolovat i své partnery). Sledování vašeho vozidla je možné po celé evropské unii, čehož můžete využít i při své dovolené a udělat si takový auto deník. A mnozí také ocení, že tato aplikace je schopná za vás vytvořit knihu jízd.

Jak krabičku namontuji?

Montáž této speciální jednotky, která ochrání váš vůz, je poměrně jednouchá. Jedná se pouze o tři kablíky, které je třeba zapojit do palubní desky. Jednak musí mít jednotka napětí a také musí mít kontakt se zapalováním. Měl by to zvládnout každý domácí kutil, protože u jednotky je i návod. Avšak pokud si nejste jistí anebo máte strach z vlastní montáže, tak byste měli raději navštívit nějaký servis či odborníka, který vám jednotku bez problému namontuje.

Ochrana auta něco stojí

Pravdou je, že jednotka není zadarmo. Avšak kromě pořizovací ceny, budete muset také platit měsíční paušál za služby, a tak je dobré popřemýšlet, zda to potřebujete, protože krádeže jsou u méně časté než kdysi a v případě, že máte nějaký starší otlučený model, tak se o něj vůbec nemusíte bát. Ovšem pokud máte nové a velice drah auto, možná je dobré dát si jej aspoň na rok sledovat. Ale to záleží jen na vás.

Auto je velká investice, a proto si jej musíme hlídat.