Chystáte se na první cyklovýlet? Nosiče na kol a střešní boxy nesmí chybět

Podzimní měsíce jsou jako stvořené pro výlety na kolech. Pokud plánujete první takovou dovolenou, potom byste neměli zapomenout na vhodné vybavení. Potřebujete nosič kol, ale třeba i střešní box, jestli chcete vyrazit s celou rodinou. V následujících řádcích vám prozradíme, jak dané prostředky vybrat, abyste neprohloupili.

Nosiče kol

Základním vybavením je nosič kol, jenž existuje ve třech variantách. Záleží na tom, kam ho chcete nainstalovat. Podle toho se rozlišují nosiče na kola na střechu, na tažné zařízení a na páté dveře. Pochopitelně, každá alternativa má své přednosti a úskalí.

Nosiče kol na střechu se pyšní nízkou pořizovací cenou, skladností a všestranností. Počítejte však s tím, že manipulace s kolem ve výšce je docela namáhavá, a tak zřejmě budete potřebovat pomoc ještě dalšího člověka.

Nosiče kol na tažné zařízení jsou určené pouze pro vozidla, jež disponují pevným tažným zařízením. Zvládnou převézt až čtyři kola, ale zaplatíte za toto provedení o něco více. Navíc máte omezen výhled zadním oknem.

Poslední jsou nosiče na páté dveře, na které se upínají kola velice jednoduše. Pořizovací cena je přijatelná, ovšem kufr je nepřístupný, takže se do něj dostanete až v okamžiku, jak kola sundáte.

Střešní boxy

Jestliže chcete zvětšit úložný prostor svého automobilu, není nic jednoduššího než zvolit střešní boxy. Současný trh je rozmanitý a vybrat si lze z pestré škály modelů. Střešní box si můžete dát na střechu automobilu, pokud zvolíte nosič kol buď na tažné zařízení, nebo na páté dveře. Nejenže tak převezete svá kola, ale zároveň si můžete vzít více věcí, neboť máte o úložný prostor navíc.

Podívejte se do pestrého produktového portfolia e-shopu filsonstore.cz, kde najdete jak nosiče na kola, tak i rakve a autoboxy.