Chystáte se na dovolenou autem, ale to vaše není spolehlivé? Řešením je autopůjčovna

Před několika málo týdny konečně vypukla sezóna letních dovolených. Prázdniny ve školách začínají sice až za dva týdny, nicméně je nejvyšší čas naplánovat pobyt v Chorvatsku, Itálii, Rakousku, Maďarsku, Bulharsku či jiné zemi. Jestliže jste se rozhodli vybrat destinaci na poslední chvíli, vůbec nevadí. Ubytování určitě najdete, i kdybyste jeli na „pass blink“, ovšem je nezbytné zajistit si spolehlivé auto, které vás nenechá někde na dálnici ve štychu.

Pokud svému vozidlu příliš nedůvěřujete, řešením je autopůjčovna. Dejte si však pozor, některé autopůjčovny neumožňují vyrazit s automobilem za hranice České republiky. Jakmile zadáte do vyhledávače frázi „autopůjčovna Vyškov“, nabídne se vám spousta společností. Nicméně ne všechny poskytují kvalitní služby a automobily v perfektním technickém stavu.

Představte si, že jste už v polovině cesty, avšak najednou automobil klekne. V daném okamžiku nebudete vědět, co je na vině. Někdy to je autobaterie, někdy DPF filtr. Autopůjčovny dbají na to, aby u půjčených vozidel nenastala porucha. Stačí najít čištění DPF Ostrava a zjistíte, že si nechávají i autopůjčovny pravidelně čistit filtr nacházející se u dieselových vozidel.

Jede celá parta? Půjčte si dodávku

Jestliže jste se domluvili s několika přáteli, že pojedete za hranice na pořádnou jízdu, je nesmysl jezdit několika vozidly. Zřejmě vás asi ani nenapadlo půjčit si dodávku. Pokud jste z Ostravy, tak stačí hledat půjčovnu pod výrazy „půjčovna dodávek Ostrava“ či „autopůjčovna dodávek Ostrava“. Dokonce vám dodávka poslouží i v okamžiku, že jedete pouze dva, ale potřebujete dostatek úložného prostoru.

Dodávky mají široké uplatnění. Používají se i k přepravě materiálu, stěhování a dalším účelům. Vybrat si navíc můžete z několika modelů, přičemž flotila se odvíjí od konkrétní půjčovny.

Co potřebujete, když si chcete půjčit dodávku?

Většina autopůjčoven požaduje řidičák skupiny B, kauci v určité výši, například 15 000 korun a podobně. Jestliže plánujete využít dodávku k firemním účelům, ještě po vás může být požadován výpis z obchodního rejstříku.