3 nenáročné a velmi spolehlivé ojetiny do 100 000 Kč

Rozhodli jste se obměnit vozový park, ale máte poměrně omezený rozpočet? Pokud jste limitování sto tisíci korunami, smiřte se s tím, že si nepořídíte luxusní vozítko (pozor – řeč je o vozech, do kterých nebudete muset investovat astronomické částky). Na druhou stranu však máte reálnou šanci na solidní automobil, který vám bude dobře sloužit po mnoho dalších let. Vybrali jsme pro vás tři ideální kandidáty.

Ford Focus II

Ford Focus druhé generace je velmi povedené auto, který svým nadčasovým designem upoutá i po letech. Na své si přijdou příznivci benzinových i dieselových motorů, nicméně za nejspolehlivější je pokládána benzinová varianta 1.6 16V. Po koupi obvykle stačí výměna rozvodového řemene a můžete bez obav jezdit.

Renomovaný pražský autobazar Výhybka u ojetých Focusů vyzdvihuje dostupnost levných náhradních dílů, cenově přijatelný servis, ale také velmi dobře nastavený podvozek a hravé řízení. Jinými slovy jde o automobil, který uspokojí i náročnější řidiče prahnoucí po zážitcích za volantem. Jen pozor na převodovku – zkontrolujte si, jestli není příliš „vylágrovaná“.

Toyota Yaris II

Malá, ale vskutku bezproblémová. Taková je Toyota Yaris, kterou spousta mužů neprávem považuje za typicky ženské auto. Pokud však odhodíte předsudky a natrefíte na model s motorem 1.3 VVT-i, nebudete litovat (jen pozor na kvalitu oleje, motor je na ni trochu citlivý). Pravděpodobně nebude trpět korozí a v případě preventivního servisu by neměl nijak nepříjemně překvapit.

Škoda Fabia II

I do třetice jde o druhou generaci – tentokrát populární Škody Fabia. Sáhnete-li po provedení s motorem 1.4 16 V (63 kW), buďte si jistí, že motor vydrží takřka navěky. Stačí, když nepodceníte výměnu řemenových rozvodů a v intervalech 15 tis. kilometrů vyměníte olej. K dalším výhodám „Fabky“ patří levné a dostupné náhradní díly.

Vybrali jste si? Pak nezbývá, než navštívit solidní autobazary v blízkém okolí a najít v nabídce ojetinu v top stavu. Těžké to určitě nebude!